طرح توجیهی نمایشگاه بین المللی در سبزوار 11 ص

دسته بندي : کسب و کار » پروژه کارآفرینی و طرح توجیهی
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 10 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏بسم الله الرحمن الرحیم
‏موضوع:
‏طرح توجیهی نمایشگاه بین المللی در سبزوار
‏فهرست مطالب
‏اهداف و دلایل توجیهی طرح
‏الف : موقوعیت استراتژیک جغرافیایی
‏ب : اقتصادی ‏–‏ اجتماعی
‏ج : فرهنگی
‏محل احداث نمایشگاه
‏محدوده پیشنهادی مکان نمایشگاه
‏تصاویری از محدوده پیشنهادی مکان نمایشگاه
‏بر آورد هزینه پیش بینی شده
‏پیش بینی منابع تامین هزینه
‏اهداف ودلایل توجیهی طرح :
‏" لیس للانسان الا ما سعی "
‏حقیقت این است که وجود محدودیت را نباید با نبود ظرفیت برابر گرفت . اگر ظرفیتها بهره برداری نمی شود به خاطر آن است که با محدودیت ها مبارزه اساسی صورت نگرفته است . تردیدی وجود ندارد که با حذف هر یک از محدودیت ها گنج عظیمی از ظرفیتها به بهره برداری می رسد.
‏در این مبارزه شناخت دقیق ، علمی مسائل موجود ، نخستین ضرورتی است که باید به آن دست یافت. آن گاه با تفکیک مسائل ومشکلات به مهمترین محورهای تخصصی وجستجوی راه حل های مناسب ، سیاستهای تحقیقاتی وبرنامه های پژوهشی را ‏به گونه ای متناسب با شرایط منطقه و منطبق با یک سیستم پایدار تدوین نمود، در این بخش در راستای شناخت موقعیت جغرافیایی منطقه سبزوار ، مهمترین محورها در شرایط محیطی این شهرستان که زمینه های ایجاد نمایشگاه بین المللی سبزوار را فراهم می سازد، به نوعی مورد توجه قرار می گیرد که نشان دهد چگونه ظرفیتها در حصار محدودیتهای محیطی بلااستفاده مانده اند.
‏الف ‏–‏ موقعیت استراتژیک جغرافیایی :
‏قرار گرفتن در کریدور شمال ‏–‏ جنوب وعبور کلیه راههای مهم غرب خراسان از این شهرستان ، سبزوار را به عنوان دهلیز شرق کشور ودومین مرکز انشعاب راههای خراسان بزرگ پس از مشهد تبدیل نموده است.
‏قرار گرفتن در مسی ر جاده تهران ‏–‏ مشهد وعبور سالانه 15 میلیون مسافر از این مسیر.
‏وجود فرودگاه بین المللی که یکی از مهمترین امتیازات نمایشگاه در این شهرستان می باشد.
‏وجود مجهزترین و منظمترین ناوگان مسافربری وحمل ونقل وخدمات شهری بعد از مشهد.
‏وجود مراکز علمی از قبیل دانشگاههای تربیت معلم ، علوم پزشکی ، آزاد اسلامی وپیام نور که بعد از مشهد بیشترین دانشجو را در خود جای داده است.
‏فاصله بسیار آرمانی وایده آل سبزوار با مرزهای شمالی کشور.
‏مستقر شدن صنایع مهم وبزرگ وجمعیتی بالغ بر 2میلیون نفر در حول محور 120 کیلومتری سبزوار ودارا بودن بیشترین جمعیت شهری بعد از مشهد.
‏تجاری بودن شهر سبزوار ووجود جمع کثیری از بازرگانان وتجار بزرگ پروانه دار ووجود سرمایه های هنگفت سرگردان در این شهرستان.
‏عبور راه آهن تهران ‏–‏ مشهد وهمچنین شروع مطالعات عبور راه آهن جنوب به شمال از تربت حیدریه به مرز باجگیران از مسیر شهرستان سبزوار.
‏10-قدمت 5 هزار ساله سبزوار ووجود بیش از 550 اثر تاریخی شناسایی شده در این شهرستان
‏11-رتبه اول تولیدی وصادراتی در 7 محصول مهم واستراتژیک کشاورزی و دامپروری ووجود معادن غنی وبا ارزش در شهرستان.
‏لازم به یادآوری است که هر کدام از ظرفیتهای فوق الذکر می توانند دلیلی بر توجیه وجود نمایشگاه دائمی وحتی بین المللی در این شهرستان باشند.
‏ب ‏–‏ اقتصادی ‏–‏ اجتماعی :
‏1- یکی از مهمترین اهداف مشارکت کنندگان در برنامه های نمایشگاهی معرفی تولیدات خود به بازدیدکنندگان می باشد که وجود چنین نمایشگاهی در سبزوار قادر خواهد بود که بجز جمعیت شهرستان سبزوار وشهرهای پیرامون میزبان بیش از 15 میلیون مسافر باشد که از این شهرستان در تردد می باشند.
‏2- ایجاد اشتغال مستقیم برای بیش از 70 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی ونیروهای غیر دانشگاهی
‏3- ایجاد فرصتهای شغلی مناسب وکسب درآمد مستقیم برای هتل ها ، رستوران ها ، ووسایل حمل ونقل که در کل به سهم خود ، تولید کنندگان ثروت چشمگیری می باشند.
‏4- ایجاد اشتغال مولد برای جوانان از طریق کمک به شرکتهای کوچک ومتوسط به گونه ای که نمایشگاهها سکوی پرتاب شناخته شده ای برای محصولات جدید آنها می باشند که در زمانی کوتاه می توان با آخرین دستاوردها ونوآوریها آشنا شد.
‏5- کسب موفقیت صنعتی وتجاری در بازارهای جدید ، به طوری که نمایگشاه را به عنوان کاتالیزورزی مستقیم برای رشد وتوسعه صنعتی وتجاری معرفی می کند.
‏6- کاهش ضریب مهاجرت متخصصین وتحصیلکردگان از طریق ارتقاء فرهنگ بکارگیری این قشر از جامعه در واحدهای صنعتی.
‏ج ‏–‏ فرهنگی :
‏ایجاد محیطی تفریحی وزیبا با احداث باغ ایرانی ، برای استفاده مجاوران وزائران امام رضا (ع) از طبیعت آن.
‏تشویق پژوهشگران سبزواری به گزینش اولویت های پژوهشی وایجاد شبکه متخصصان کشور از طریق برنامه های تخصصی نمایشگاه برای توسعه شهرستان.
‏موقعیت مناسب برای سرمایه گزاران ، تجار ، فارغ التحصیلان دانشگاهی ومتخصصین شهرستان در خصوص الگو برداری ، راهنمایی وآشنایی با چالش های موجود در بازار سرمایه وصنعت با کسانی که ملاقات با آنها در محیط خارج از نمایشگاه دشوار است.

 
دسته بندی: کسب و کار » پروژه کارآفرینی و طرح توجیهی

تعداد مشاهده: 214 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: .doc

تعداد صفحات: 10

حجم فایل:15 کیلوبایت

 قیمت: 5,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل