کارآفرینی مراحل تولید قند کارخانه چناران 23ص

دسته بندي : کسب و کار » پروژه کارآفرینی و طرح توجیهی
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 18 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏2
‏مقدمه:‏
‏در این پر‏ژ‏ه به مراحل تبدیل چغندر به قند در کارخانه قند پرداخته شده و هدف از این پرو‏ژ‏ه آشنای با مراحل تولید قند و دستگاه های مورد نیاز و همچنین نیروی انسانی مورد نیاز برای کار می باشد.
‏پیشگفتار:
‏ امروزه در شاخه صنایع غذای قتد به عنوان یکی از محصولات استرا‏ت‏ژ‏یک در دنیا شناخته شده است انر‏ژ‏ی زیاد در مقدار کمی از این ماده از یک طرف و کاربرد آن در اکثر صنایع نوشابه سازی ، شکلات ، شیرینی و سایر محصولات غذای از طرف دیگر این ماده را به عنوان‏ ‏یک ماده شاخص در صنایع غذای در آورده است لزا امروزه بحث های مختلفی در مورد این ماده عنوان می شود ورود قندهای مصنوعی از جمله ساکارین ‏ و سایر ترکیبات که گاهی تا هزار برابر قند معمولی شرینی دارند ‏ ‏و گیاه چغندر که گیاهی پرتوق‏ع‏ی از لحاظ آب است و شدیداً نیاز به آب دارد ، همه و همه ممکن است درسال های آخیر تصمیمات چشمگیری را در مورد جایگزینی محصولی دیگر بجای قند عنوان کند و ما در اینجا قصد داریم تا قسمتی از پر‏و‏سه این محصول را عنوان کنیم.
‏ ساکارز قندی است که از یک ملکول گل‏و‏کز و یک ملکول فرکتوز تشکیل شده است که در نیشکر نیز همین قند می باشد کارخانه جات نیشکر عموماً نیشکر را تا به دست آوردن شکر زرد آن می توانند پیش ببرند ولی از آن به بعد تصفیه خانه ها ‏باید شکر زرد را به شکر سفید تبدیل کنند
‏ در چغندر قند موادی وجود دارد که در حین پرسه مانع از تشکیل قند می شود که این مواد هر کدام باید به شکلی از آن جدا شوند و جود پرتئین ها، اسید آمینه ، پکتین و... همه وهمه مانع از کار می شود لزا دانشمندان این مواد را به وسیله تع‏ق‏ییر PH‏ شربت بدست آمده از چغندر ، از جریان خارج می کنند.
‏ بحث نگهداری چغندر از اهمیت خاصی بر خوردار است که در دنیای امروز می توانند با فرستاد‏ن‏ اشعه‏ های مختلف به سیلوهای چغندر مانع‏ از پوسیدگی چغندر شوند در کشور ما وجود فینتیلاتورهای دمنده هوا به داخل توده چغندر از دیر باز مورد ااستفاده قرار گرفته است . افزایش ماندگاری در سیلوها ضایعات بسیاری را به همراه دارد چون چغن‏د‏ر تنفس می کند و مقداری از قند را در خود به حدر می دهد پس در ابتدا ساخت سیلوهای صنعتی اولین گام در جهت میل به یک راندمان خوب در یک کارخانه می باشد می دانیم چغندر در 4+ درجه جوانه می زند
‏2
‏و °c‏3‏- یخ می زند باز شدن یخ در چغندر ضایعات زیادی را به همراه دارد لزا دمای سیلو بسته به ‏هوای خارج سیلو متفاوت از 3 درجه تا 1- درجه می باشد‏.
‏3- ‏برسی فنی:
‏مراحل تولید قند:
‏1-3 ‏عیارسنج:‏ عیار سنجی از قسمت های مهم کارخانه قند می باشد چرا که با اندکی مراقبت نکردن‏، زیان شامل حال چغندر کار یا کارخانه خواهد شد در کشور ایرا ن مقدار پول چغندر را بر حسب ‏تن‏ا‏ژ‏ و عیار آن می سنجند ولی در کشور آلمان برحسب تنا‏ژ‏،عیار و مواد مفید چغندر می سنجند.
‏ چغندر را ابتدا ‏با کامیون بر روی یاسکول وزن می کنند که به این وزن ، وزن ناوی‏ژ‏ه گویند سپس کامیون چغندرها را تخلیه می کند که خاک حاصل گرفته شده و از وزن نا وی‏ژ‏ه کسر می شود که وزن به دست آمده وزن وی‏ژ‏ه می باشد‏.
‏( به خاک موجود در چغندر افت هم می گویند)
‏ طریقه عیار سنجی: ابتدا کامیون به زیر دسگاهی به نام (( روب رو )) می رود که دسگاه بطور اتومات به داخل توده چغندر کامیون فرو رفته و از ابتدا تا ته کامیون مقدارkg‏30 نمونه بر می دارد که این نمونه ابتدا کاملاً شسته شده و سپس توسط تیغه هایی ‏(7 یا 8 عدد) با سرعت 8 هزار دور در دقیقه به صورت خمیر در آورده می شود‏.

‏ عیار پایین تر از 10 و بالاتر از 20 دومرتبه آزمایش می شود.
‏4
‏سیلو:‏ در این مرحله چغندر بعد از عیار سنجی توسط نوار نقاله به سیلو های چغندر انتقال پیدا می کند‏ که ‏ همان طور که قبلا اشاره شد برای جلو گیری از ضایعات چغندر ‏توسط فن های به داخل توده چغندر هوا دمیده می شود زیرا در سیلو ها چغندر ها تا ارتفاع 9 متر بر روی یکدیگر انباشته می شوند و در اثر تنفس چغند گرما ایجاد می شود که موجب خرابی چغندر و پایین آمدن قند آن می شود و به همبن دلیل باید دمای آن کنترل شود.
‏برای ‏فرستادن چغندر به داخل کارخانه از جت آب استفاده می کنند بدین ترتیب که آب را با فشار به چغندرها زده و آنها را به داخل کانال های می فرستند که این کانال ها با شب 1 تا 2 ردصد به داخل کارخانه می رود.
‏شتشوی چغندر:‏ در این مرحله چغ‏ندر ها بوسیله کانال های که شیب 1 تا ‏ ‏2‏ درصد‏ دارند بوسیله‏ جت‏ آب به داخل کارخانه حمل می شوند‏ و سپس توسط پمپ های بسیار قوی به قسمن های مختلف شتشوی چغندر فرستاده می شود ابتد‏ به وسیله دس‏ت‏گاه شن گیر شن آنها گرفته می شود در قسمت دیگر دس‏ت‏گاه سنگ گیر سنگ آن را می گیرد و در یک قسمت برگ های آنها گرفته می شود ‏و در قسمتی دیگر ‏دم های شکسته شده جدا می شود و چغندر با عبور از ‏زیر دوش پرکلرین ‏ توسط نوار نقاله به آسیاب ها منتقل می شود.
‏آسیاب خلال:‏ ‏چغندرها ‏ پس از شستشو و ضد عفونی شدن داخل بونکر (مخزن آسیاب) ‏ریخته می شوند و توسط تیغه های سه‏ آسیاب به صورت خلال در آورده می شود و توسط نوار نقاله به ‏پیش گرم کن (مایشه) ریخته می شود‏.
‏تی‏غه های آسیاب خلال دو نوع 21 دنده و 23 دنده می باشد.
‏پیش گرم‏ کن (مایشه):‏ خلال با آب داغ و بخار حرارت داده می شود و مقداری ‏از شربت آن ‏گرفته می شود و سپس خلال‏ به همراه شربت بدست ‏توسط پمپ خلال به قسمت پایین دیفوزیون برجی پمپا‏ژ‏ می شود.
‏دیفوزیون:‏ ‏مخلوط خلال و شربت بدست آم‏ده از مخزن‏ مایشه وارد برج دیفوزیون می شود در این برج خلال ها توسط یک هیلس گردان به بالای برج هدایت می شود و از بالا بر‏ج آب داغ‏ با 5/5PH‏ ‏بر روی خلال ها ریخته می شود و مقدار دیگر از شربت خلال ها گرفته می شود‏ و به پایین برج ریخته می شود‏ و بعد از عبور کردن از صافی ها به قسمت پرشولا‏ژ‏ پمپا‏ژ‏ می شود و تفاله از قسمت بالای دیفزیون برجی توسط دو عدد هلیس به بی‏رون از دیفوزیون هدایت و سپس توسط ‏ یک هلیس بزرگ در مسیر شوت های پرس تفاله ریخته می شود که برای آخرین بار شربت و آب موجود در خلال ها توسط پرس های تفاله گرفته شده‏ و خلال ها پرس شده دو نم توسط تع
‏4
‏دادی از ترانس پرت ها جهت تفاله خشک کن و یا ‏به صورت تفاله دو نم به مصارف خراک دام می رسد.
‏پرشولا‏ژ‏ واشباع 1و2 و دکانتور:‏ ‏شربتی که از دیفوزیون به دست می آید رنگ خاکستری مایل به ‏سیاه داشته و به نام شربت خام نام گذاری شده است PH‏ این شربت بین 2/6 – 8/5 است که به علت داشتن مواد ناخالصی باید تصفیه شود .
‏ابتدا شرت خام وارد پرشولاژ می شود و 15/0 تا 25/0 درصد Cao‏ (شیر آهک) به آن اضافه می شود سپس توسط یک گرم کننده حرارت آن به °c‏82‏ می رسد که به اشباع1 جهن تشکیل گل (کریستال کربنات کلسیم) می رود که مواد قندی لابه لای کریستال کربنات کلسیم محبوص می شود که گاز Co2‏ نیز به داخل این دیتگها تزریق می شود ‏که منجر به پایین آمدن قلیای در شربت می شود‏ ‏که نهایتاً قلیایی به 5/ 8 – 9 می رسد سپس شربت باز از یک گرم کننده عبور می کندو با دمای °c‏85 وارد دکانتور می شود که در آنجا شربت صاف شده و گل آن به صافی خلاء (چون قند داردهدایت می شود) و شربت صاف شده آن به دو عدد روشوفر رفته و سپس به اشباع دو می رود و دما در اشباع دو باید 94 – 92 درجه سانتیگراد باشد که قلیای باز هم پایین می آید چون در این دسگاه هم گاز Co2‏ تزریق می شود و قایایی که در قسمت قبل 5/8 تا 9 بوده به قلیایی 2 – 5/1 می رسد حال شربت به مخزن و سپس به صافی ه‏ا و تهایتاً به بدنع اول اوابراس‏یون‏ هدایت می شود.

 
دسته بندی: کسب و کار » پروژه کارآفرینی و طرح توجیهی

تعداد مشاهده: 123 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: .doc

تعداد صفحات: 18

حجم فایل:1,470 کیلوبایت

 قیمت: 5,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل